piątek, 26 maj 2017 13:27

CZERWIEC - Teatr SCENE

Teatr Scene z okazji Dnia Dziecka zaprasza całe rodziny na baśń. Będzie to "Miłość do trzech pomarańczy" według Carlo Gozziego. W Oratorium św. Filipa Neri przy ul. Grzybowskiej przedstawienie pokazane zostanie 11 czerwca o godz.16.30.

Baśń adresowana tak do dzieci, młodzieży i dorosłych. Przenosi nas w świat magicznego i bardzo smutnego królestwa. Ów smutek to odpowiedź na chorobę księcia Tartaglii. Młodzieniec leży w łóżku od 10 lat. Do jego komnaty nie ma dostępu światło. Czytane są mu makabryczne opowiadania. Ale czy ta choroba jest prawdziwa? To raczej efekt wmówienia jej przed dworskich intrygantów, którzy chcą przejąć władzę. Z pomocą przychodzi jednak Andrzejek, rozgorączkowany i nieco nadpobudliwy chłopiec spoza świata baśni. Okazuje się, że lekarstwem jest po prostu radość i śmiech. Te nie trwają jednak długo, bo podczas balu wydanego na cześć ozdrowiałego księcia, rzuca na niego urok czarownica Morgana. Księcia dopada chorobliwa miłość ...do trzech pomarańczy. Po wielu mękach znajduje je z pomocą Andrzejka w ogrodzie czarownicy. W jednej z pomarańczy ukryty jest smutek, ale druga to już zbawienna radość. Co jest w trzeciej? Warto przyjść do Oratorium św. Filipa 11 czerwca i się przekonać...

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja